W kwestii z(a)bawienia

opublikowano: 15.05.2011 18:56 | komentarzy: 174 | wyświetlono: 848588 razy
tagi: cwrdw biesiada literacka sia
W kwestii z(a)bawienia

Jak w przystępny sposób, z werwą i nierzadko ciętym humorem, przedstawić klasyczne problemy teologiczne i współczesne wyzwania religii? Wie to Szymon Hołownia, ostatni gość drugiej serii biesiad literackich Czytaj, aby zrozumieć świat... kobiet, czytaj, aby zrozumieć świat... mężczyzn, na którą zapraszają Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych i Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły.

Szymon Hołownia, urodzony 3 września 1976 roku w Białymstoku, był dwukrotnym nowicjuszem zakonu dominikanów, ratownikiem medycznym i studentem psychologii na SWPS w Warszawie. Karierę dziennikarską rozpoczął w 1997 roku jako redaktor działu kulturalnego Gazety Wyborczej. W poźniejszym okresie pisał m.in. dla Rzeczpospolitej i czasopisma Ozon. Obecnie jest felietonistą Newsweek'a, prezenterem telewizyjnym znanym z programu Mam talent oraz kanału Religia.tv, autorem książek popularnoreligijnych - Kościół dla średnio zaawansowanych (2004), Tabletki z krzyżykiem (2007), Ludzie na walizkach (2008), Monopol na zbawienie (2009) oraz najnowszej, zatytułowanej Bóg. Życie i twórczość (2010).

Spotkanie odbędzie się w piątek 27 maja b.r. o godz. 17 w gmachu CWRDW.
Wstęp wolny.

Powiązane wiadomości

Popteolog wielce popularny

 • Popteolog wielce popularny

  Relacja ze spotkania z publisyctą i pisarzem Szymonem Hołownią, które odbyło się w piątek 27 maja w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły w ramach cyklu biesiad literackich Czytaj, aby zrozumieć świat... kobiet, czytaj, aby zrozumieć świat... mężczyzn.

Przypomnijmy sobie o Jagalskich

 • Przypomnijmy sobie o Jagalskich

  Samorządowcy, prawnicy, lekarze - ród Jagalskich w okresie międzywojennym w różny sposób przysłużył się nie tylko naszemu miastu, ale także całemu Pomorzu.

Papieska aksjologia

 • Papieska aksjologia

  Biuro Poselskie Jana Kulasa, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tczewie zapraszają na konferencję pt. Wartościu w nauczaniu Jana Pawła II.

Portrety pisane papieskim słowem

 • Portrety pisane papieskim słowem

  Dzięki inicjatywnie Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego "Brama" będziemy mieli okazję przypomnieć sobie, że Karol Wojtyła, a później Jan Paweł II, był nie tylko teologiem i papieżem, ale także - artystą.

Zagrają jak dżentelmenom przystoi

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.