Karnawał wolnego handlu

opublikowano: 22.05.2011 12:44 | komentarzy: 196 | wyświetlono: 780116 razy
tagi: plac hallera um
Karnawał wolnego handlu

Ci z nas, którzy posiadają strychy, znają zapewne dotykające ich zjawisko szybkiego ubytku wolnej przestrzeni. Ci, którzy strychów nie mają, wszelkie szparagały - stare dziecięcej zabawki, od dawna nie przesłuchiwane już płyty, dywany po babci zastąpione przez wykładziny i szwedzkie podłogi itp., itd. - chowają w piwnicach bądź upychają po szafach, bo "nie wiadomo, kiedy mogą się przydać". Mogą - ale niekoniecznie nam samym.

W ramach projektu Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie (współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013) tczewscy włodarze dadzą mieszkańcom naszego miasta szansę na zrewitalizowanie ich dobytku poprzez zwolnienie miejsca dla nowych nabytków. W tym celu sięgnęli po siedemnastowieczną ideę paryskich pchlich targów. 5 czerwca b.r. tczewianie będą mogli na placu Hallera wystawić wszelkie zbędne im już i nieużywane przedmioty na sprzedaż. Obrotowi towarów do rytmu przygrywał będzie Big Show Band, a dla dzieci na czas, gdy rodzice zajęci będą handlem, przewidziano atrakcyjne konkursy i warsztaty plastyczne.

Aby zostać wystawcą na tczewskim pchlim targu, należy złożyć wniosek w pokoju nr 36 Urzędu Miejskiego, zapoznać się z regulaminem i poczekać na informacje o podjętej przez urzędników decyzji. Szczegóły na www.pchlitarg.tczew.pl

Powiązane wiadomości

Plastusie i ołowiane armie

  • Plastusie i ołowiane armie

    Najnowsza ekspozycja Centrum Kultury i Sztuki, zatytułowana Wystawa zabawek epoki PRL-u, jest przedsięwzięciem ponadpokoleniowym - adresowanym zarówno do osób, które pamiętają jeszcze klocki Lego i inne zagraniczne zabawki trudno dostępne poza Peweksami bądź osiągalne wyłącznie w nich, jak też do kolejnych generacji młodych Polaków, których dzieciństwo upłynęło już w III RP.

Ferdka Kiepskiego oblicza mniej znane

  • Ferdka Kiepskiego oblicza mniej znane

    Dzięki roli Ferdynanda Kiepskiego w popularnym serialu Polsatu nazwisko Andrzeja Grabowskiego zna cała Polska. Jego osiągnięcia nie ograniczają się jednak tylko do Świata według Kiepskich, o czym będziemy mieli szansę przekonać się już niedługo.

Jubileusz Biedronek

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.