Ferdka Kiepskiego oblicza mniej znane

opublikowano: 22.05.2011 12:48 | komentarzy: 195 | wyświetlono: 899884 razy
tagi: koncert ckis
Ferdka Kiepskiego oblicza mniej znane

Dzięki roli Ferdynanda Kiepskiego w popularnym serialu Polsatu nazwisko Andrzeja Grabowskiego zna cała Polska. Jego osiągnięcia nie ograniczają się jednak tylko do Świata według Kiepskich, o czym będziemy mieli szansę przekonać się już niedługo.

Urodzony 15 marca 1952 roku w Chrzanowie Andrzej Grabowski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (dyplom uzyskał w roku 1974), karierę aktorską rozpoczynał na scenie tamtejszego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Laureat Nagrody Młodych SPATIF'u za rolę w Przepraszam, czy tu biją w reżyserii Ryszarda Smożewskiego. W ostatnich latach prócz Ferdynanda Kiepskiego wcielił się również m.in. w Romana Kilińskiego w Karierze Nikosia Dyzmy (2002) i gospodarza Mańka Koselę w Zróbmy sobie wnuka (2003), a z serialowych ról w Gebelsa w PitBullu Patryka Vegi (2005-2008) i kapitana Wolniewicza w Małej Moskwie Waldemara Krzystka (2008).

Grabowski jest nie tylko aktorem, lecz również smakoszem literatury, czemu dał wyraz, na przełomie lat 2009-2010 prowadząc wspólnie z krytyczką i poetką Agnieszką Wolny-Hamkało program Hurtownia książek. Próbuje swoich sił także jako wokalista - wpierw w roku 2009 zaśpiewał gościnnie piosenkę Po drugiej stronie drzwi na jubileuszowej płycie KSU pt. XXX-lecie, akustycznie. Następnie w zeszłym roku wydał własną płytę, zatytułowaną Mam prawo... Czasami... Banalnie..., na której wykonuje utwory do tekstów swoich przyjaciół, m.in. Jana Nowickiego i Andrzeja Poniedzielskiego.

Właśnie wokalne oblicze Grabowskiego będziemy mieli okazję poznać 26 czerwca b.r. o godz. 18 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, gdzie aktor wystąpi z własnym programem kabaretowo-muzycznym.

Zapraszają organizatorzy: CKiS, Gdańska Agencja Artystyczna Lew oraz Stowarzyszenie Muzyczne Forza. Patronat medialny nad występem objęli: Radio Gdańsk, portal trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, portal tcz.pl, Telewizja Tetka, Telewizja Vectra, Radio Fabryka oraz Gazeta Tczewska.

Bilety w cenie 40 i 45 zł do nabycia w kasie CKiS.

Powiązane wiadomości

Andrzej Grabowski - koncert odwołany

  • Andrzej Grabowski - koncert odwołany

    Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie poinformowało, że z przyczyn niezależnych od organizatorów zapowiadany na 26 czerwca b.r. koncert Andrzeja Grabowskiego nie odbędzie się.

Plastusie i ołowiane armie

  • Plastusie i ołowiane armie

    Najnowsza ekspozycja Centrum Kultury i Sztuki, zatytułowana Wystawa zabawek epoki PRL-u, jest przedsięwzięciem ponadpokoleniowym - adresowanym zarówno do osób, które pamiętają jeszcze klocki Lego i inne zagraniczne zabawki trudno dostępne poza Peweksami bądź osiągalne wyłącznie w nich, jak też do kolejnych generacji młodych Polaków, których dzieciństwo upłynęło już w III RP.

Karnawał wolnego handlu

  • Karnawał wolnego handlu

    Zaproszenie na pchli targ, organizowany w ramach projektu Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie.

Jubileusz Biedronek

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.