Plastusie i ołowiane armie

opublikowano: 25.05.2011 20:15 | komentarzy: 212 | wyświetlono: 958568 razy
tagi: ckis wystawa
Plastusie i ołowiane armie

Najnowsza ekspozycja Centrum Kultury i Sztuki, zatytułowana Wystawa zabawek epoki PRL-u, jest przedsięwzięciem ponadpokoleniowym - adresowanym zarówno do osób, które pamiętają jeszcze klocki Lego i inne zagraniczne zabawki trudno dostępne poza Peweksami bądź osiągalne wyłącznie w nich, jak też do kolejnych generacji młodych Polaków, których dzieciństwo upłynęło już w III RP.

Wernisaż zrealizowanej wspólnie z Kreatywnym Muzeum Zabawek PRL wystawy odbędzie się w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2011 roku, o godz. 17. Oferować będzie znacznie więcej, niźli tylko statyczną prezentację zabawek z zamierzchłych komunistycznych czasów, kalejdoskopów, ołowianych żołnierzyków, pacynek czy prostych (w porównaniu z dzisiejszymi wręcz siermiężnych) pluszaków. Dodatkowymi atrakcjami będą m.in. sklepik z gadżetami, seanse diaskopowych slajdów z peerelowskimi bajkami, kącik wypalarek Adama Słodowego oraz wgląd w tajniki zabawkarskiego rzemiosła Polski Ludowej.

Ekspozycja potrwa do 5 czerwca 2011 r.
W dniach 2-3 czerwca czynna będzie w godz. 8:30- 13:30 dla grup przedszkolnych i szkół podstawowych (kl. 0-III). W godz. 14-18 oraz w weekend 4-5 czerwca w godz. 10-18 wystawa czynna dla zwiedzających indywidualnych.
Wstęp - 2 zł.

Powiązane wiadomości

Humor dostępny bez recepty

  • Humor dostępny bez recepty

    Nawet jeśli śmiech nie leczy, to napewno nie zabija, więc z czystym sumieniem zapraszamy na ... grę w klasy Pawła Kuczyńskiego, nową wystawę zorganizowaną przez Centrum Wystawieniczo-Regionalnego Dolnej Wisły wspólnie z gdańskim Biurem Festiwalu Dobrego Humoru.

Ferdka Kiepskiego oblicza mniej znane

  • Ferdka Kiepskiego oblicza mniej znane

    Dzięki roli Ferdynanda Kiepskiego w popularnym serialu Polsatu nazwisko Andrzeja Grabowskiego zna cała Polska. Jego osiągnięcia nie ograniczają się jednak tylko do Świata według Kiepskich, o czym będziemy mieli szansę przekonać się już niedługo.

Karnawał wolnego handlu

  • Karnawał wolnego handlu

    Zaproszenie na pchli targ, organizowany w ramach projektu Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie.

Jubileusz Biedronek

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.