Niedziela ponadnarodowa

opublikowano: 13.06.2011 22:03 | komentarzy: 161 | wyświetlono: 447025 razy
tagi: dni ziemi tczewskiej bulwar
Niedziela ponadnarodowa

Już w tym tygodniu czekają nas Dni Ziemi Tczewskiej 2011. W niedzielę 19 czerwca na zakończenie obchodów organizatorzy mają dla mieszkańców Tczewa propozycję bardziej stonowaną, ale przy tym - znacznie bardziej egzotyczną.

Wpierw o godz. 14:30 reprezentanci organizacji pozarządowych, przedszkoli oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie wystąpią wspólnie w charytatywnym koncercie Tczewianie dzieciom.

Następnie w niedzielny wieczór o godz. 19 zespół Balkan Sevdah zaprezentuje szeroko zakrojoną muzyczną wariację na temat politycznej idei kotła bałkańskiego. Podczas ostatniego koncertu tegorocznych Dni Ziemi Tczewskiej usłyszeć będzie można dźwięki inspirowane tradycjami nie tylko Bośnii, Serbii czy Kosowa, ale również Albanii, Bułgarii, Macedonii, Grecji i Turcji. Tę szczególną mieszankę, sprawdzoną na trzech studyjnych płytach - Ramizem (rok 2005), Yaman Aman Aman (2009) i Yari Nani (2010) - zagrają tczewskiej publiczności Kasia Zadora (śpiew i instrumenty perkusyjne), Pati Napierała (instrimenty perkusyjne), Oliwier Andruszczenko (klarnet, ewi), Tomasz Kłoś (instrumenty klawiszowe i elektronika) oraz Marcin Zadronecki (śpiew, tambura i baglama).

Powiązane wiadomości

Tczew połączy pokolenia

  • Tczew połączy pokolenia

    Już w tym tygodniu czekają nas Dni Ziemi Tczewskiej 2011. Na półmetku obchodów, w sobotę 18 czerwca, na nadwiślańskim Bulwarze pretendenci do scenicznych zaszczytów staną obok artystów już zasłużonych.

Dni Tczewa, Święto Młodzieży

  • Dni Tczewa, Święto Młodzieży

    Już w tym tygodniu czekają nas Dni Ziemi Tczewskiej 2011. Obchody rozpoczną się w piątek, 17 czerwca, będący jednocześnie dniem Święta Młodzieży, więc to ona będzie dominować na scenie nadwiślańskiego Bulwaru.

Rekolekcje po przesterze

  • Rekolekcje po przesterze

    Tego lata Rockpriest, czyli rockowy kapłan David Pierce, wspólnie z zespołem No Longer Music przyniesie mieszkańcom Tczewa Słowo Boże - brzmiące i grzmiące.

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.