Turnau w Amfiteatrze

opublikowano: 05.07.2011 21:13 | komentarzy: 63 | wyświetlono: 435957 razy
tagi: koncert amfiteatr
Turnau w Amfiteatrze

Lata z tuzami polskiej muzyki na scenie tczewskiego amfiteatru ciąg dalszy. Lipiec pożegnamy w wyjątkowym towarzystwie Grzegorza Turnaua.

Krakowianin z pochodzenia, urodzony w roku 1967, od lat cieszy się stabilną pozycją nie tylko w środowisku artystycznym rodzinnego miasta, ale też w skali całego kraju - swego czasu wszyscy nuciliśmy niezapomnianą Cichoszę, Między ciszą i ciszą czy figlarną Bombonierkę (duet Turnaua z piosenkarką Basią Stępniak-Wilk). Ostatnimi czasy promował piosenki Gdy poezja oraz nagrany wspólnie z zespołem Zakopower utwór Na plażach Zanzibaru.

Związany z Piwnicą pod Baranami, organizator Inowrocławskich Nocy Solannowych - koncertów organizowanych pod tężniami solankowymi, na których jak dotąd wystąpiły gwiazdy formatu Doroty Miśkiewicz, Czesława Mozila, Anny Marii Jopek czy Zbigniewa Wodeckiego. Turnau debiutował dość popisowo, jako laureat nagrody głównej podczas krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki w roku 1984, będąc jeszcze uczniem III kl. liceum im. Augusta Witkowskiego. W dorobku ma 19 płyt długogrających, solowych i kooperacyjnych, z materiałem własnym, jak też z aranżacjami utworów cudzych, jak np. rewelacyjna Historia pewnej podróży z piosenkami Marka Grechuty.

Artyście podczas tczewskiego koncertu 31 lipca 2011 roku towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego.
Występ rozpocznie się o godz. 20.
Wstęp: 20 zł.

Powiązane wiadomości

Niepokonani, niezapomniani

  • Niepokonani, niezapomniani

    Ciepłemu latu dodadzą jeszcze więcej żaru, a chłodne rozgrzeją - tak czy inaczej mieszkańcy Tczewa tylko na tym zyskają. Autorzy kultowych przebojów Niepokonani i Autobiografia, zespół Perfekt, zagrają w naszym Amfiteatrze.

Humor dostępny bez recepty

  • Humor dostępny bez recepty

    Nawet jeśli śmiech nie leczy, to napewno nie zabija, więc z czystym sumieniem zapraszamy na ... grę w klasy Pawła Kuczyńskiego, nową wystawę zorganizowaną przez Centrum Wystawieniczo-Regionalnego Dolnej Wisły wspólnie z gdańskim Biurem Festiwalu Dobrego Humoru.

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.