Hanna Cygler w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie

opublikowano: 30.11.2010 18:07 | komentarzy: 16 | wyświetlono: 194838 razy
tagi: hanna cygler mbp
Hanna Cygler w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie

7 grudnia o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Dąbrowskiego 6 odbędzie się spotkanie autorskie z Hanną Cygler.

Pod tym pseudonimem ukrywa się Anna Kanthak, Gdańszczanka, skandynawistka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, tłumaczka z języka szwedzkiego i angielskiego, a przede wszystkim - pisarka. Debiutowała w roku 2003 romansem pt. 3 razy R, ale pisaniem zajmowała się dużo wcześniej, bo już w 1985, kiedy rozpoczęła pracę nad wydaną dopiero w 2004 powieścią Tryb warunkowy, pierwszą częścią tryptyku, na który składają się również Deklinacja męska/żeńska i Przyszły niedokonany (cała trylogia opublikowana na przełomie 2004 roku). Hanna Cygler jest również autorką wydanej na przestrzeni lat 2007-2008 historycznej dylogii o przed- i powojennych perypetiach rodziny Hallmannów z Wolnego Miasta Gdańsk - Czas zamknięty i Pokonani - oraz tłumaczenia z angielskiego książki Joanny Czechowskiej, The Black Madonna of Derby (tytuł polskiego przekładu: Goodbye Polsko). Na styczeń przyszłego roku zapowiedziana jest premiera nowej książki Cygler, Dobrych genów.

Na spotkanie wstęp wolny.
 

Powiązane wiadomości

Senator Andrzej Grzyb w CWRDW

  • Senator Andrzej Grzyb w CWRDW

    Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Tczewskiej zaprasza 6 grudnia (poniedziałek) na spotkanie autorskie z senatorem Andrzejem Grzybem, promujące jego najnowszy, poświęcony Kociewiu album.

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.