Kraina uśmiechu w CKiS

opublikowano: 13.12.2010 19:50 | komentarzy: 129 | wyświetlono: 515469 razy
tagi: kraina uśmiechu ferenc franz lehar ckis
Kraina uśmiechu w CKiS

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza 8 stycznia 2011 roku na operetkę Kraina uśmiechu.

Akcja libretta Krainy uśmiechu autorstwa Ludwiga Herzera i Fritza Löhnera-Bedy, rozpięta między Starym Kontynentem i Dalekim Wschodem, opowiada o burzliwym uczuciu łączącym Austriaczkę i Chińczyka, zwieńczonym nietypowym dla tego rodzaju utworów nieszczęśliwym zakończeniem. Muzykę, oscylującą między europejskim dystyngowaniem i azjatycką mistycznością, skomponował w 1929 Ferenc (Franz) Lehár, austriacki kompozytor węgierskiego pochodzenia, najszerzej znany jako autor operetek, m.in. Paganiniego (premiera w 1925), Hrabiego Luksemburg (1909), Cygańskiej miłości (1910), Carewicza (1927) czy swego najpopularniejszego dzieła, Wesołej wdówki (1905).

W spektaklu w reżyserii Daniela Kustosika na scenie sali widokowej CKiS wystąpi 80-osobowy zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu, obejmujący solistów, chór, tancerzy oraz orkiestrę pod batutą Tadeusza Żmijewskiego. Dwa występy zaplanowane są na godz. 16 i 19:30. Bilety nabyć można w kasie Centrum, w cenie 35 i 40 zł.
 

Powiązane wiadomości

Harcerski karnawał

  • Harcerski karnawał

    Harcerska Orkiestra Dęta pod batutą Magdaleny Kubickiej-Netka zaprasza 23 stycznia 2011 roku na godz. 16 do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, gdzie jak co roku zagra koncert karnawałowy z dedykacją dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Kinowe premiery w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

  • Kinowe premiery w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

    W ramach Kino Orange - filmowe hity jadą w Polskę, projektu przeznaczonego dla miejscowości pozbawionych kin stacjonarnych, w najbliższym czasie w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie będziemy mogli zobaczyć trzy najnowsze premiery filmowe: Maczetę Roberta Rodrigueza, Soul Kitchen Fatiha Akına oraz Psy i Koty: Odwet Kitty Brada Peytona.

Wernisaż wystawy

  • Wernisaż wystawy

    W dniu jutrzejszym, 26 listopada 2010 roku, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza na wernisaż wystawy prac Janiny Karczewskiej-Koniecznej i jej męża, Stanisława Koniecznego, pt. Ceramiczny świat.

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.