Tczew welcome to

opublikowano: 09.05.2011 18:21 | komentarzy: 12 | wyświetlono: 527712 razy
tagi: koncert ckis centrum kultury i sztuki w tcz zbigniew wodecki orkiestra symfoniczna i kamera centrum kultury i sztuki w tcz koncert
Tczew welcome to

W nadchodzący weekend, 14 i 15 maja, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza na szczególny koncert - wystąpi Zbigniew Wodecki, akompaniowany przez Orkiestrę Symfoniczną i Kameralną Le Quattro Stagioni.

Wodecki to postać, którą zna, a przynajmniej kojarzy każdy Polak - jeśli nie z sędziowania w kolejnych edycjach Tańca z gwiazdami, to z takich piosenek, jak Chałupy welcome to, Lubię wracać tam, gdzie byłem czy Pszczółka Maja. Z pochodzenia Krakowiak, urodzony w 1950 roku, od najmłodszych lat skłaniał się ku muzyce. Absolwent (z wyróżnieniem) klasy skrzypiec prof. Juliusza Webera w Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie. Współpracował z Ewą Demarczyk, jako skrzypek wykazywał się w zespole Anawa, w Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji oraz w dyrygowanej przez Kazimierza Korda Krakowskiej Orkiestrze Kameralnej, grał też na trąbce w formacji Czarne Perły. Jak dotąd wydał sześć solowych płyt studyjnych (dwie ostatnie - Śrubki oraz Platynową - w zeszłym roku).

Orkiestra Symfoniczna i Kameralna Le Quattro Stagioni składa się z muzyków na codzień związanych z czołowymi instytucjami kulturalnymi Poznania, m.in. Filharmonią Poznańską im. Tadeusza Szeligowskiego i Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki. Wspierali jak dotąd takie znane osobistości polskiej estrady, jak Grażyna Brodzińska (wokalistka musicalowa, śpiewaczka oper i operetek), Włodzimierz Kalemba (solista operowy i musicalowy) czy Joanna Waluszko (wokalistka kabaretowa, interpretatorka poezji m.in. Juliana Tuwima i Juliana Przybosia).

Na scenie Zbigniewa Wodeckiego wspierać będą: wokalistki Dagmara i Martyna Melosik, Krzysztof Przybyłowicz (perkusja), Zbigniew Wrombel (bas), Szymon Melosik (pianino) oraz Dominik Żmijewski (skrzypce). Dyrygował będzie Tadeusz Żmijewski. Koncerty poprowadzi Marek Pacuła.

Oba występy Wodeckiego i Le Quattro Stagioni rozpoczną się o godz. 18. Bilety nabyć można w cenie 40 i 45 zł.

Powiązane wiadomości

Drugi po Twardowskim...

  • Drugi po Twardowskim...

    ... a jedyny potwierdzony przypadek Polaka w kosmosie, Mirosław Hermaszewski, będzie gościem kolejnej biesiady literackiej z cyklu Czytaj, aby zrozumieć świat... kobiet, czytaj, aby zrozumieć świat... mężczyzn.

Czy premier złamał ordynację wyborczą?

  • Czy premier złamał ordynację wyborczą?

    Policja z Tczewa przesłała do Komendy Głównej Policji zebrane przez siebie materiały dotyczące podejrzenia złamania ordynacji wyborczej przez premiera Donalda Tuska. Przed II turą wyborów samorządowych Tusk poparł kandydata PO na prezydenta Starogardu Gd. na spotkaniu w miejscowym starostwie.

Pamięci Płażyńskiego

  • Pamięci Płażyńskiego

    Do końca sierpnia 2011 roku w holu na parterze Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły oglądać można wystawę poświęconą pamięci Macieja Płażyńskiego.

na koniec komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
na początek komentarzy
odśwież
 
pokaż zgodne emocje
pokaż wyróżnione
Uwaga! Jeżeli się nie zalogujesz przy Twoim komentarzu pojawi się adres IP.